ПРОЕКТ

Міжнародне партнерство та співпраця з міжнародними урядовими та неурядовими організаціями, участь у спільних проектах і програмах, написання грантів – все це є невід’ємною складовою, одним з пріоритетних напрямків у роботі Старокостянтинівської гімназії.

За останні роки плідною була співпраця з Корпусом миру в Україні. 4 роки навчали наших гімназистів англійській мові Меліса Бентлі та Кевін Стівенс, на даний час в закладі працює 3-й волонтер Корпусу Миру -Саймон Мессерлі. Польську мову 6 років у закладі викладала громадянка Республіки Польща пані Анна-Тереза Гуджинська. Багато цікавих проектів, навчальних подорожей до Республіки Польща відбулося за останні роки. Цікавою була співпраця з студентською міжнародною організацією ISEC.

Намагаємося використовувати можливості комп’ютерної техніки, Інтернету для створення можливостей для спілкування учнів гімназії та учнів інших країн. Наприклад, online спілкування двох класів, 4-Б класу та 4 класу однієї з Датських шкіл.

Можна ще багато говорити, але найбільш значуща подія -це участь у міжнародній освітній програмі «Навчаємось разом». Наша гімназія стала однією з 10 шкіл та єдиним навчальним закладом Хмельниччини, які були відібрані за результатами відкритого конкурсу. Ще 20 шкіл долучаться до проекту наступного року. А сучасні платформи для онлайн спілкування, створені та надані безкоштовно на підтримку проекту дадуть змогу залучити ще більше учнів та вчителів до роботи. Кожна школа-учасниця приєднується до партнерської групи, яка включатиме 3 школи з Великобританії, Мальви та Кіпру. Завдяки цій програмі молодь навчається разом з однолітками з різних культурних спільнот, а вчителі й керівники шкіл отримують підтримку в розвитку міжнародних партнерських зв’язків та інтеграції глобального виміру у навчальні програми, а також ширші стратегічні плани. Програму «Навчаємось разом» підтримують міністерства освіти кожної країни- учасниці проекту. Це дає можливість зосередити увагу на національних пріоритетах, досягти ключових освітніх цілей і робить партнерські зв’язки довготривалими.

Церемонія з нагоди старту проекту в Україні відбулася з участю Надзвичайного та Повноважного Посла Великої Британії в Україні Лі Тернера, першого міністра освіти і науки України Бориса Жебровського, директора Британської Ради в Україні Маргарет Джек, директорів та вчителів шкіл-учасників проекту.

У назві цієї програми об’єднані ключові для нашої освіти слова. По-перше, навчаємося. А навчатися сучасній людині потрібно протягом усього життя. А по-друге – разом! Разом з усім світом, навчаючись зрозуміти один одного.

Міжнародна конференція проекту
"Навчаймося разом" на Мальті

Головною метою нашої поїздки на Мальту була Міжнародна конференція проекту "Навчаймося разом". Ціль конференції заключалася в наданні учням "голосу", практиці наших лідерських якостей і пізнанні досвіду участі в проекті з нашими друзями із-за кордону.

В роботі конференції взяли участь 125 учнів і вчителів із делегацій Мальти, Кіпру, Уельсу та України. Захід розпочався з урочистої промови пані Інгрід Іомоіс, директора Британської Ради у Мальті, після чого слідували промови представників Міністерства освіти та науки вище згаданих країн-учасниць. Далі учні презентували свою роботу в проекті за останні два роки. Після обіду ми всі взяли участь у 5 паралельних майстернях, які стосувалися тем: « Молодіжні смаки та стилі» (Лисенко Алла), «Захист навколишнього середовища» (Войцешина Наталія, Колотило Лілія), « Міжкультурний діалог» ( Боднар Анна, Криклива Анастасія), «Громадська співпраця і волонтерство» (Костюк Максим). Під час кожної з майстерень ми дізнались щось нове й цікаве, знайшли нових друзів і відкрили для себе шляхи зміни нашого міста й країни на краще.
По закінченню кожного проекту ми вдало презентували публіці свої ідеї в заключній доповіді. Завершальне слово було надане професору ГрейсГріма, директору центру якості й стандартів у навчанні, яка зі своїми колегами вручила сертифікати усім учасникам .

Конференція справила на нас дуже велике враження: дізналися багато нового не тільки про свою країну, але й про культури інших держав, які брали участь у проекті, знайшли нових друзів серед однолітків і просто відчули гарну атмосферу.

Нагородження переможців конкурсу Britain is GREAT

20 грудня 2012 року в Резиденції Посла Великої Британії в Україні відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу Britain is GREAT. Проект флешмоб гімназистів в номінації «Найкраще відео» визнаний одним з найкращих та посів ІІ місце в конкурсі. Переможці одержали пам’ятні цінні подарунки та грамоти.

Фінал проекту «Навчаймося разом»

Завершилась реалізація проекту « Навчаймося разом» - «Connecting classrooms». Протягом 3 років учні Старокостянтинівської гімназії мали унікальну можливість спілкуватись та реалізовувати спільні проекти з школами-партнерами Великобританії, Мальти, Кіпру та України.
14-15 березня 2013 року в місті Києві відбулось урочисте закриття проекту, в якому заклад представляли керівник кластеру проекту - директор гімназії Л.М.Журибіда, учениці 72 групи: Войцешина Наталія та Боднар Анна. На церемонії відбулось нагородження цінними подарунками переможців та призерів конкурсу творчих робіт, серед яких учениця 71 групи Журавльова Катерина посіла І місце, а Шуляк Валерія ( 62 група) та Дублянська Аліна (71група) – ІІІ місця.